درب فرفورژه

یشتر مردم عادی هم امروزه با این کلمه آشنا هستند. چرا که انواع درب فرفورژه بر روی ساختمان ها نصب شده است . از این مدل درب فلزی در صنعت ساختمان به عنوان درب فرفورژه یا درب پارکینگ فرفورژه استفاده میشود . از درب فلزی فرفورژه در بخش های مختلف ساختمان مانند درب فرفورژه  حیاط ، درب فرفورژه حال ،درب فرفورژه ورودی ساختمان و از قطعات فرفورژه هم در ساخت درب و پنجره و نرده راه پله فرفورژه ای استفاده میشود .ضمنا از قطعات فرفورژه در راه پله پیچ و خم دار نیز استفاده میشود . طراحان و سازندگان در بیشتر ساختمان ها از درب فرفورژه استفاده می‌کنند ،یا حداقل از قطعات فرفورژه بر روی درب فرفورژه فلزی حیاط استفاده کرده اند به همین دلیل بیشتر مردم با این واژه آشنا هستند.

 آنچه در این مقاله به آن خواهیم پرداخت .

که انواع درب فرفورژه چیست؟ 

واژه فرفورژه به قطعات فلزی از نوع میلگرد یا چهار سوی توپر گفته میشود که با استفاده از دستگاه های خم کن و فرگونه با استفاده از گرمای کوره و حرارت مستقیم تا400 درجه شکل می‌گیرند. از این قطعات در ساخت درب فرفورژه  و بخش های دیگر که در بالا به آن اشاره شد استفاده میشود . درب فرفورژه برای افراد خاص که می‌خواهند درب فرفورژه  نفر رو، درب فرفورژه ویلا یی، درب فرفورژه باغ ،درب فرفورژه حیاط ،درب فرفورژه پارکینگ مطابق سلیقه خود با توجه به نمای ساختمان داشته باشند بسیار مناسب است . بخشی از قطعات درب فرفورژه  در بخش ریخته گری تولید میشود که در زیبا تر شدن درب فلزی فرفورژه نقش مهمی دارد .البته که در بخش ریخته گری قطعات لازم فرفورژه هم از تکنیک های متفاوتی استفاده میشود که در کیفیت و زیبائی یک درب فلزی تاثیر زیادی دارد و بهترین نوع ریخته گری قطعات فرفورژه برای یک درب توسط دستگاه هاتی شوتینگ یا ریخته گری فشرده است .

 

یک ساختمان در بخش آهنگری فقط نیاز به درب پارکینگ و نرده راه پله و نرده بالکن ندارد . برخی از ساختمان ها با توجه به سبک ساختمان ، احتیاج به کار آهنگری دارند که قطعا با توجه به این که قطعات فرفورژه تنوع بالائی هم از نظر سایز و شکل دارند میتوانند به صورت تلفیقی از یک درب فلزی و قطعات فرفورژه یک نمای زیبا و لوکس را در یک ساختمان ایجاد کنند ، درب فرفورژه از قطعات ریخته گری و چهار سو ساخته میشود ،به علت در دسترس بودن قطعات فرفورژه در صورتی که نیاز به یک کادریا فنس داشته باشید ، میتوانید با استفاده از همان قطعات فرفورژه قطعه مورد نظر خود را بسازید . برای درب فرفورژه ورودی ساختمان طراحی شده است . در صورتی که بسیاری از افراد این تصور را دارند که درب ورودی باید از جنس چوب باشد .درب فرفورژه ، با توجه به شرایطی که دارد امروزه یکی از برترین گزینه ها به عنوان طرح درب فلزی فرفورژه لابی (درب فرفورژه لابی ) ، درب فرفورژه ساختمان ،درب فرفورژه شیشه ای به عنوان یک درب لابی ،درب فرفورژه حیاط و درب فرفورژه لاکچری است.

قطعات فرفورژه تحولی بزرگی در ساخت درب فلزی به وجود آورده است . سابق بر این درب ساختمان یا درب ورودی خانه یک چهار چوب بود که با استفاده از انواع ورق فلزی پوشیده میشد و برای زیبا کردن این درب های فلزی از رنگ استفاده می‌کردند. با ورود قطعات درب فرفورژه به بازار طولی نکشید که دربهای فرفورژه جایگزین ورق داخل فریم شود . در ابتدا با توجه به قیمت درب فرفورژه امکان استفاده از این نوع درب فلزی برای همگان میسر نبود ، تا اینکه گروه تولیدی  تهران حفاظ برای اولین بار در در ایران اقدام به ساخت کادر های آماده نمود . این قطعات با مشورت با آهنگران و طراحان در ابعاد مختلف ساخته شد ، به مرور زمان این ابعاد بر حسب نیاز تغیر یافت و از 5 سایز ابتدائی به بیش از 20  سایز برای تولید درب فرفورژه تبدیل شد . عرض درب ورودی خانه فرفورژه بین 90 تا 120 سانت ، عرض درب پارکینگ هم بین 3 تا 3/5 متر است . ما بر اساس این سایز ها اقدام به ساخت کادر های آماده نمودیم . به عنوان مثال : در درب ورودی نفر رو فرفورژه که 110 سانت عرض دارد  ، داخل آن با کادر گل درب فرفورژه  فرفورژه در ابعاد 80*16  و برای درب فرفورژه حال (درب فرفورژه هال ) که 150 سانت عرض دارد ، کادر گل  درب فرفورژه در ابعاد  1/25در 80 طراحی شده است .

دوام درب فرفورژه

شاید تصور کنید که تنها انواعی از درب فرفورژه امنیت را برای شما ایجاد خواهد.

کرد که آهنی است و نوع چوبی آن شما را دچار مشکل خواهد کرد.

در این حال نکته ای که باید بدانید این است که این نوع درب ها اگر از نوع چوبی باشند.

باز هم برای شما ایمن خواهند بود و هیچ تفاوت خاصی از نظر امنیتی ندارند. اینکه شما بتوانید دربی را خریداری کنید.

که دوام بالایی دارد در عین اینکه کار شما را برای سال های بعد راحت تر خواهد کرد، به شما اجازه می دهد که امنیت را نیز فراهم کنید.

ما برای اینکه بتوانیم نیاز سازندگان و طراحان ساختمان ها را درباره درب فرفورژه ساختمان رفع نمائیم به بررسی انواع درب فرفورژه از نظر کاربری خواهیم پرداخت :

درب فرفورژه از نظر طراحی به 5 مدل اصلی تقسیم میشود :

  • درب پارکینگ جنوبی ( درب فرفورژه پارکینگ ،درب فرفورژه ورودی ساختمان جهت جنوبی )
  • درب پارکینگ شمالی(درب فرفورژه پارکینگ،درب فرفورژه ورودی ساختمان جهت شمالی
  • درب نفر رو ( درب فرفورژه نفر رو ، درب فرفورژه ورودی ساختمان )
  •  
  • درب حیاط ( درب فرفورژه حیاط ، درب خانه فرفورژه ، درب نفر رو فرفورژه )
  • درب لابی ( درب فرفورژه لابی ساختمان ، درب فرفورژه لاکچری ،درب فرفورژه شیشه ای لابی )
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× برای دریافت لیست قیمت شماره خود را وارد کنید